את המהדורה החדשה התחלתי לכתוב בשנת 2007. היא מבוססת על המהדורה הישנה וכוללת בעיקר תיקונים ושיפורים בהסברים לנושאים השונים שהמהדורה הישנה מכסה. בהמשך ללקחים שהועלו בעקבות השימוש במהדורה הישנה של הספר החלטתי לאפשר את הורדתו של כל פרק בנפרד בפורמט PDF ובכך להתמודד טוב יותר עם בעיות בהצגת טקסטים בעברית. כיוון שמטרתו המוצהרת של ספר זה היא לכסות את הנושאים הבסיסיים של השפה בלבד, בחרתי להשמיט מספר נושאים שהופיעו במהדורה הישנה.

כשם שבפני תלמידיי אני תמיד מדגיש את הצורך לשפר את האנגלית הטכנית (אוצר המילים שבו משתמשים בסיפרות המקצועית בתחום מוגבל… אין צורך בשיפור האנגלית ככלל. די בשלב זה להתמקד באנגלית הטכנית שבה משתמשים בסיפרות המקצועית בג'אווה) גם בכל האמור ללימוד שפת התיכנות Java באמצעות ספר זה, אני ממליץ עם סיום קריאתו להמשיך וללמוד באמצעות הקורסים השונים שזמינים לשימוש אישי (בחינם) באתר lifemichael.com.

ניתן להוריד את פרקי הספר (המהדורה החדשה) בקישורים הבאים:
הקדמה
יסודות השפה
אובייקטים ומחלקות
מערכים ומחרוזות תווים
הורשה וממשקים
יכולות שיקוף
מחלקות פנימיות
יישומנים
תיכנות מקבילי
פיתוח ממשק משתמש
טיפול באירועים
טיפול בשגיאות
קלט ופלט
תקשורת

פורומים, תרגילים, פתרונות ומשאבים נוספים ניתן למצוא בקורס Developing Java SE Applicaitons אשר זמין בחינם (לשימוש אישי) באתר www.abelski.com.

הקורס היסודי ביותר ללימוד סוויפט מועבר תוך כדי הקלטתו בוידאו כדי להקל על החזרה על החומר בין מפגש למפגש - Swift Fundamentals

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.