שמי חיים מיכאל ואני בחרתי להקים אתר זה עבור "המדריך הישראלי לג'אווה" שכתבתי במהלך השנים 2000 ו-2001, שאת המהדורה החדשה שלו סיימתי לערוך במהלך 2009.

כל הזכויות במדריך זה וביתר התכנים שכלולים באתר זה למעט הזכויות בנוגע לסימני המסחר הרשומים (כגון Java ו-Oracle אשר שמורים לחברת אוראקל) שייכים במלואם לחיים מיכאל. השימוש בספר זה, בוידאו קליפים שמלווים אותו ובכל יתר חומרי הלימוד שזמינים באתר זה הוא חופשי ללא כל תשלום כל עוד מדובר בשימוש לצרכים אישיים או אקדמיים.

באמצעות אתר זה אני מקווה לקבל פידבקים מאנשים שמשתמשים במדריך שכתבתי כדי להבטיח את שיפורו ועידכונו לאורך זמן.

כאשר כתבתי את המדריך מטרתי הייתה לייצור ספר עדכני ומקיף ללימוד השפה אשר יהיה זמין בחינם. בשנים שחלפו מאז שכתבתי את הספר, שפת התיכנות ג'אווה התפתחה והתרחבה למימדים שספר יחיד לא יכול לכסות. בעקבות התפתחות שפת התיכנות ג'אווה והופעתן של שפות תיכנות ופלטפורמות טכנולוגיות חדשות (כגון: #C ו-PHP) החלטתי במהלך שנת 2007 להקים את האתר abelski.lifemichael.com, אשר דרכו ניתן לרכוש ידע עדכני בשפות התיכנות השונות בחינם. בעוד ש "המדריך הישראלי לג'אווה" כתוב בעברית את האתר abelski.lifemichael.com החלטתי לפתח באנגלית ובכך להיטיב עם העולם כולו.

במהלך השנים 2008 ו-2009 עבדתי על עידכונו של "המדריך הישראלי לג'אווה" ויצירתה של מהדורה עדכנית. בהתאם להתפתחויות הטכנולוגיות בשנים האחרונות ובהמשך להתפתחותה והתרחבותה של שפת התיכנות ג'אווה החלטתי לנסח מחדש את המטרה של ספר זה באופן הבא: "מטרתו של המדריך הישראלי לג'אווה היא להוות מדריך בעברית, קל לשימוש וזמין בחינם (לשימוש אישי) לצורך לימוד יסודות שפת התיכנות ג'אווה".

מניסיוני בשנים האחרונות בהוראת שפת התיכנות ג'אווה באקדמיה, בצבא, בחברות פרטיות ובקורסים לקהל הרחב אחד החסמים בלימוד שפות תיכנות מתקדמות הוא חוסר הידע בשפה האנגלית. זמינותם של ספרים בעברית עוזרת באופן משמעותי בתחילת דרכם של סטודנטים רבים. אני מקווה שספר זה ישרתך נאמנה בהתמודדות עם חסם השפה.

אני אשמח לקבל תגובות והצעות לשיפור ובעיקר את התייחסותכם לאופנים השונים שבהם ניתן לשפר את ההסברים שהספר כולל בתוכו.

בהצלחה!
חיים.